2016 ősz, túrák, kirándulások Erdélybe

Kedves Erdélyi túrázók!

Köszönjük mindenki türelmét, aki megkeresett minket és még nem kapott választ, de még mindig sokat utazunk! Küldjetek e-mailt, felhívunk!

Az ősz szokás szerint úgy fog eltelni, hogy mi Péter és Dóra továbbra is járjuk Erdélyt, fotózunk, filmezünk, igyekszünk szép és érdekes helyekre eljutni, ti pedig ha úgy gondoljátok, akkor csatlakozzatok hozzánk, tartsatok velünk. Nem fogjátok megbánni, hiszen Erdély ősszel is csodálatos! Általában hétvégi, 1-2-3 napos túrára, kirándulásokra fogunk menni. A programokat nem részletezzük itt, majd írjatok e-mailt, jelezzétek melyik utunk érdekelne benneteket. A telefonszámotokat se felejtsétek el megadni, a levélben, majd felhívunk benneteket. Email címünk:

Szeptember 9-10-11

Túrázós út a Szárkő-hegységbe és a Retyezátba. Részletek itt: Szárkő-Retyezát

Október 14-15-16-án is ide megyünk és bízunk benne, hogy már a csúcsokon havat is látunk! Hótalpat persze viszünk magunkkal a biztonság kedvéért.

Szeptember 17-18 az Erdélyi-szigethegységben teszünk egy körutat. Részletek itt: KÖRÚT

Időpont: szept. 22-23-24-25

Szeptember végén, természetesen Erdélyen keresztül Calafat felé megyünk Görögországba Pelion környékére (Volos a legközelebbi nagyváros), hogy a még mindig kellemesen langyos Égei tengerben megmártózhassunk 3 teljes napon keresztül. Itt is családi panzióban leszünk, az étkezés önellátós. Az indulás csütörtök délután lesz Békéscsabáról, ahová hétfő hajnalban érkeznénk vissza. Utazás kisbusszal, max. 9 személy. Keressetek e-mailben!

Szeptember 29-én indulunk Székelyföld felé 4 napra, Békéscsaba, Debreceni indulással. 3 fő célja lesz az utunknak, az első célunk az, hogy eljussunk a Békás-szorosba és felmenjünk a Kis-Cohádra. Majd délnek tartva a Fogarasi-havasokban szeretnénk meglesni az első hóeséseket! Ha időnk engedi, akkor Szebenjuharoson keresztül (üsd be a google maps-ba) a Szebeni-havasokat szelnénk át autóval a Transalpina felé tartva. Ha felkeltette ez az utunk az érdeklődésedet, akkor keress e-mailben:

Október 8-án szombat reggel Debrecenből indulunk a Bihari hegyekbe és ha végig akarod járni a Csodavárat, akkor tarts velünk! Másnap a Galbina kőközbe mennénk, vagy az Aranyosfői jégbarlangba is benéznénk. Keress e-mailban a részletekért!

Október 14-15-16. Túrázós út a Szárkő-hegységbe és a Retyezátba. Részletek itt: Szárkő-Retyezát Bízunk benne, hogy már a csúcsokon havat is látunk! Hótalpat persze viszünk magunkkal a biztonság kedvéért.

Október 27-28-29-30-án indulunk ismét Székelyföld felé, Békéscsaba, Debreceni indulással. 3 fő célja lesz az utunknak, az első célunk az, hogy eljussunk a Békás-szorosba és felmenjünk a Kis-Cohádra. Majd délnek tartva a Fogarasi-havasokban szeretnénk meglesni az első hóeséseket! Ha időnk engedi, akkor Szebenjuharoson keresztül (üsd be a google maps-ba) a Szebeni-havasokat szelnénk át autóval a Transalpina felé tartva. Ha felkeltette ez az utunk az érdeklődésedet, akkor keress e-mailben:

e-mail címünk:

Ajánljuk google térképünket a figyelmedbe, ahol már több mint 160 kitűnő kiránduló, túrázó helyet lehet felfedezni: TÉRKÉP

 

 

Figyelmedbe ajánljuk...