A z utolsó vadon!

Kattints ide és nézd meg a 2016-os nyári programjainkat: 
2016-os Erdélyi Nyaralások

Mert Edély csodálatos és főleg a "Székely góbékről" kering sok-sok történet, amikben sokszor nagy igazságokat találunk, amikor elszakadunk a városoktól, hátrahagyva a globalizáció előnyeit és átkait!

"Egyszer egy Budapesti család ment kirándulni Erdélybe, Székelyföldre. Az apuka mondta a kislányának, hogy nem nagyon fog tudni enni csokit, meg a telefonján sem lesz nagyon térerő,

… ahová mennek, ott szegények az emberek, nincs sok dolguk és majd ha rosszul fog tanulni, akkor ő is olyan szegény lesz. Megvolt a kirándulás, anyaralás, de későn indultak haza, mert a kislányt bizony nehéz volt felébreszteni! Az apuka kemény szavakkal illette a leányát, hogy milyen lusta!!!

-De apa, én életemben nem aludtam ilyen jót és tudom is már, hogy miért! Margit néni azt mondta, hogy igazi toll volt a párnámban, meg a dunyhában is.

-Jó, jó kislányom, de láttad, hogyan élnek???

- igen apa és ha rosszul tanulok, meg lusta leszek, akkor tudom, hogy lesz igazi cicám, aki dorombolva simul mindig a lábamhoz és fogom látni az is, hogyan lesz a tojás. Nekem nem kellenek hangos szomszédok, meg olyan zene, ahol idegen nyelven kiáltoznak dübögésre, mert szívesebben hallgatom majd a tücskök ciripelését, a szél süvítését a fák között!!!

-de láttad kislányom, hogy mennyire szegények???

-igen, láttam, hogy van egy ablakuk, ami a völgyre nyílik és ha kinézek azon, akkor látom a rohanó felhőket, a fákat, a rétet, este pedig olyan csillagokat, amiket még nem is hallottam.

-de kislányom, bolodságokat beszélsz, hiszen nekik még munkájuk sincs!!!

-én úgy láttam édesapám, hogy reggel már készen várt olyan reggeli, amit még soha nem ettem, igazi tejet ihattam, igazi Margit néni által sütött kenyérre kent olyan lekvárral, ami a ház előtt növő szilvafáról szedett és főzött! Annyi munkájuk van, hogy reggeltől estig dolgoznak a ház körül.

-de a kedvenc csokid nem hiányzott???

-olyan finom almáspiét akarok ezentúl majd mindig enni, mint ott náluk.

-de láttad kislányom, nincs sok pénzük!

-ha többet lehetnénk együtt mi hárman, veled apa és édesanyámmal, akkor inkább éljünk mi is majd itt Székelyföldön ezentúl, mert itt csak gazdagságot láttam és boldogságot….."

Ha elnyerte a tetszésedet ez a tanulságos történet, akkor ajánld te is egy megosztással azt majd mások tanulságára!!!

Kövesd a fotóinkat a Panoramion is: PANORAMIO

Ajánljuk google térképünket mindenki figyelmébe, ahol már közel 100 kirándulóhelyet lehet felfedezni: TÉRKÉP

Hasznos információ,ha Erdélybe utazol: INFORMÁCIÓ

írta: Fadgyas Péter

Figyelmedbe ajánljuk...