Kattints ide és nézd meg a 2016-os nyári programjainkat:
2016-os Erdélyi Nyaralások
Hozzávalók / 6 adag
Kókuszos tészta
- 5 db tojásfehérje
- 15 dkg kristály cukor
- 15 dkg kókuszreszelék
- 2 evőkanál finomliszt
- 1 csomag sütőpor
Ismerd meg Erdély nevezetességeit: TÉRKÉP
Kakaós-diós tészta
- 10 dkg darált dió
- 1 csomag sütőpor
- 2 evőkanál finomliszt
- 3 ek cukrozatlan kakaópor
- 5 db tojásfehérje
- 15 dkg cukor
Hasznos információ, ha Erdélybe utazol: INFORMÁCIÓ
Krém
- 4 dl tej
- 1 db vanília (kikapart magja)
- 20 dkg cukor
- 2 tasak vaníliás pudingpor
- 10 db tojássárgája
- 25 dkg vaj
- 15 dkg mascarpone
- 5 ek csokoládéforgács (tetejére)
Elkészítés
Kókuszos tészta
- A kókuszos tésztához a tojásfehérjéket robotgéppel 4-es fokozaton habbá verjük, és félidőben hozzáadjuk a cukrot, amivel kemény habot keverünk, egészen addig, míg a cukorszemcsék már nem érezhetőek.
- A lisztbe keverjük a sütőport és a kókuszreszeléket.
- Egy 23×32-es sütőtepsit kibéleljük zsírpapírral, és a masszát belesimítjuk egyenletesen.
- Süssük 180 fokon 15 percig.
Kakaós-diós tészta
- Amíg a tészta sül, addig elkészítjük a barna tésztát a következőképpen. A diót és a sütőport a lisztbe keverjük, és a kakaót beleszitáljuk.
- A tojásfehérjét a cukorral keményre felverjük, és a diós-kakaós lisztet belekeverjük. Ezt is úgy sütjük ki, mint a fehéret.
Krém
- A tejet a vaníliarúd kikapart magjával állni hagyjuk 1 órát, és a cukrot is belekeverjük.
- Ezután a pudingport habverővel beledolgozzuk, a tejbe és feltesszük forrni, majd állandó keverés mellett beledolgozzuk a tojássárgákat. Levesszük a tűzről, és alaposan összekeverjük, majd sűrűre főzzük. A keverést lassú fokozaton kell kerámia lapon főzni, és állandóan keverjük, nehogy a tojás összekapjon. Ahogy sűrűsödni kezd, vegyük le a tűzhelyről, és addig keverjük, míg csak bírjuk. Aztán lehűtjük, akár vizet öntünk egy tálba, és beleállítjuk az edényt.
- Ha a pudingos sárga krém már félig kihűlt, akkor a puha vajat robotgéppel beledolgozzuk krémes állagúra. Végül a mascarponét is keverjük hozzá.
- A krém kétharmadát a fehér tésztára kenjük, erre tesszük a barna tésztát, amit megkenünk a maradék krémmel. A tetejére csokiforgácsot szórunk.
- Tegyük hűtőbe pár órára, de a legjobb egy éjszakára, és utána szeletelhetjük.
- sütési hőfok: 180°C
- sütési mód: hőlégkeveréses
- tepsi mérete: 32×23 cm
- költség: 1250 Ft
Jó étvágyat!
Foglald le te is a szállásodat az ajánlásunkkal Erdélyben:
CSALÁDI PANZIÓK-KULCSOSHÁZAK
Forrás: foto, wikipédia, nosalty.hu






