Újra működik a kisvasút az Aranyos völgyében

Kattints ide és nézd meg a 2016-os nyári programjainkat: 
2016-os Erdélyi Nyaralások

Újra közlekedik egy kisvonat Abrudbánya és Topánfalva között az Aranyos völgyében!

Gyakran mondogatjuk, hogy Erdély Svájccal mérhető turistaparadicsom lehetne. Földrajzi fekvésétől és változatos domborzati formáitól fogva a természet szépsége itt az év minden szakában egyedülálló: a sok helyen lepusztult emberi környezetet még mindig ellensúlyozza az érintetlen táj. Erre egyre többen felfigyelnek Nyugat-Európában is: a turisztikai úti célokat reklámozó tv-csatornák hozzánk látogató stábjainak riportfilmjei bizonyítják, hogy mekkora az igény a nagyközönség által még becserkészésre váró újabb országrészek iránt. Erdély jórészt az európai turizmus szűz területe még.

2014-ben Georg Hocevár Osztrák befektető, Abrudbánya, Topánfalva és Verespatak városok segítségével újra üzembe helyezték annak a kisvasútnak egy szakaszát, ami annak idején egészen Tordáig közlekedett Abrudbányából, az Aranyos völgyében.

Foglald le te is a szállásodat az ajánlásunkkal Erdélyben
CSALÁDI PANZIÓK-KULCSOSHÁZAK

A kisvasút minden hétvégén Abrudbányai indulással közlekedik, szombaton és vasárnap a nyári időszak alatt.

Indulási időpontok: 10, 13 és 16 óra.

Maga az út oda-vissza körülbelül 2 órás időtartamú. A jegy ára, ami természetesen az oda vissza utat tartalmazza, felnőtteknek 25, gyermekeknek 15 lej.

Ha Abrudbányán járunk, akkor érdemes ellátogatni Verespatakra is: VERESPATAK

Hasznos információ,ha Erdélybe utazol:INFORMÁCIÓ

Ha megakarod ismerni Erdély nevezetességét akkor kattints a térképünkre:TÉRKÉP

Ajánljuk túránkat mindenki figyelmébe, ahol útba ejtjük majd Vesepatakot és felülünk a kisvasútra is:  KISVASÚT

források: Erdélyi napló, Abrud info, intruda.ro

Figyelmedbe ajánljuk...